Čaká vás tu niekoľko rubrík, ktoré budeme pravidelne dopĺňať o čerstvé informácie:

3.

Zápas Hviezd

4.

SLOVENSKO NA MS V PETROHRADE

Na tomto pre nás skvelom turnaji dosiahlo Slovensko historické úspechy: prvá semifinálová účasť, prá medaila prinesená z majstrovstiev sveta. Potvrdilo sa to čo mi už dávno vieme, že Slovensko patrí medzi svetovú elitu a je potrebné s nami rátať aj ako s horúcimi kandidátmi na popredné umiestnenia. Snáď najväčším prekvapením turnaja bola reprezentácia Ruska, ktorá ako domáci tým sklamala na plnej čiare, hoci mala mužstvo nabité superhviezdami z najkvalitnejšej hokejovej súťaže na svete NHL. Na jej súpiske figurovali také mená ako napr. "ruská raketa" Pavel Bure a podobne. Tu sa opäť ukázalo že nestačí mať v tíme iba zvučné mená. Ak mužstvo netvorí jeden celok tak sa to odrazí aj na jeho výsledkoch. Nedá mi aby som tu nespomenul aj reprezentáciu Českej Republiky, ktorej sa podarilo obhájiť prvenstvo z minulého roku ale ako všetci dobre vieme na úkor nás...

SÚPISKA       ZÁPASY         FOTO     MY NA TO MÁME (slová piesne)

Pre tých, ktorí by si radi pripomenuli našu striebornú zostavu prinášame fotografiu nášho mužstva:

Teraz trochu faktov o zápasoch:

A-skupina, B-skupina, C-skupina, D-skupina, E-skupina, F-skupina, G-skupina, Štvrťfinále, SemifináleO 3. miesto, Finále

SLOVENSKO-RAKÚSKO 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) Góly: P.Pucher, Šatan

Filc: "Nebol to pre nás jednoduchý zápas. Rakúšania sa na súboj pripravili veľmi dobre takticky a v stretnutí sme mali určité problémy."

TALIANSKO-FÍNSKO 0:6 (0:2, 0:4, 0:0)

SLOVENSKO-TALIANSKO 6:2 (2:1, 0:0, 4:1) Góly: Plavucha 2, Šatan 2, Bartoš, Pardavý

Filc: "Dnes už každý z hokejistov,ktorí hrajú na šampionáte, zvláda tie najzákladnejšie hokejové situácie a tak skutočne rozhoduje momentálna forma.Viedli sme 2:0 a vtedy sme akousi našou národnou laxnosťou psychickú výhodu stratili"

FÍNSKO-RAKÚSKO 3:3 (0:0, 1:2, 2:1)

SLOVENSKO-FÍNSKO 2:2 (1:1, 0:1, 1:0) Góly: Hreus, Pardavý

Kapuš: "Som rád, že sme tento ťažký zápas dotiahli na remízu. V prvej časti sme nehrali dobre, čo však určite spôsobili aj výlúčenia. Dovolím si však tvrdiť, že od druhej tretiny sme boli lepším mužstvom a minimálne remízu sme si zaslúžili."

RUSKO-FRANCÚZSKO 8:1 (3:1, 4:0, 1:0)

ŠVAJČIARSKO-FRANCÚZSKO 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

USA-LOTYŠSKO 1:1 (0:1, 0:0, 1:0)

LOTYŠSKO-ŠVAJČIARSKO 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

ŠVAJČIARSKO-BIELORUSKO 3:5 (3:1, 0:3,0:1)

ČESKO-TALIANSKO 9:2 (2:0, 5:0, 2:2)

SLOVENSKO-NÓRSKO 9:1 (3:0, 1:1, 5:0) Góly: Šatan 2, Bartoš 2, Sekeráš, Handzuš, Hlinda, P. Pucher, Plavucha

Tréner Nórov Lief Boork: "Obrovský rozdiel bol najmä v nasadení a v morálke. V zápase síce každý tréner sleduje predovšetkým svoje mužstvo, ale tentoraz sa nedalo nespozorovať, ako sa každý zo slovenských hokejistov vracia a pomáha pri obranných činnostiach. Jednoznačne bolo vidieť, že každý robí všetko v prospech celku. To mi imponovalo."

KANADA-TALIANSKO 6:0 (2:0, 3:0, 1:0)

ČESKO-FÍNSKO 4:6 (2:1, 1:2, 1:3)

SLOVENSKO-ČESKO 2:6 (0:1, 2:3, 0:2) Góly: Sekeráš, Šatan

Pavel Patera: "Rozhodca mi puk trochu prikopol, je to šťastie. Som rád, že som konečne trafil." Reakcia strelcu štástného gólu pri ktorom mu asistoval čiarový rozhodca.

NÓRSKO-FÍNSKO 4:7 (0:2, 3:4,1:1)

SLOVENSKO-KANADA 3:4 (1:0, 1:2, 1:2) Góly: Hurtaj, Šatan, Bartečko

Na tento zápas určite smutne spomína Ľubomír Sekeráš. Dostal od Kanaďana Bertuzziho úder do hlavy načo si ju ešte udrel o plexisklo. Neskôr sme sa dozvedeli diagnózu: ťažký otras mozgu.

SLOVENSKO-USA 4:1 (0:1, 3:0, 1:0) Góly: Šatan, Hreus, Plavucha, Bartečko

Ján Filc: "Dosiahli sme skvelé víťazstvo nad skvelým súperom, ktorý bol dovtedy najlepším na šampionáte, lebo ako jedíný neprehral. Zápas sme mali od druhej tretiny pod kontrolou, pretože kvalita bola podporená dobrou psychickou pripravenosťou."

FÍNSKO-ŠVÉDSKO 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

ČESKO-LOTYŠSKO 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)

ŠVAJČIARSKO-KANADA 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

SEMIFINÁLE

SLOVENSKO-FÍNSKO 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) Góly: Pardavý, Šatan, Kapuš

Ján Filc: "Sme nesmierne šťastní z tohto úspechu, ktorý sme dosiahli po veľmi dobrom výkone, vo výbornom zápase, proti vynikajúcemu súperovi. Korene nášho víťazstva treba hľadať niekde vo vnútri tímu. má takmer optimálnu konšteláciu skúsených borcov a dravých mladých hráčov a všetci vytvorili zomknutý a mentálne silný kolektív. Takto pripravení chlapci vykorčuľovali na ľad a sebadôveru premenili veľmi skoro na hlad po víťazstve."

ČESKO-KANADA 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

O 3. MIESTO

KANADA-FÍNSKO 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

FINÁLE

SLOVENSKO-ČESKO 3:5 (0:3, 1:0, 2:2) Góly: Štrbák, Hlinka, Šatan

Ján Filc: "Na začiatku sme urobili niekoľko chýb, na ktoré sme doplatili. V druhej tretine sme mali hru pod kontrolou, ale narazili sme na najlepšieho brankára na šampionáte, ktorý toho veľa pochytal. Musím povedať, že my sa iba učíme hrať na takejto vysokej úrovni a tým možno vysvetliť aj náš slabší úvod. Česi však hrali veľmi dobre a disciplinovane a titul im patrí zaslúžene. Som šťastný, že som mohol byť na striedačke tohoto tímu, ktorý tak intenzívne túžil po zlate.

Tak čo pevadať na záver? Asi iba toľko ĎAKUJEME.

To čo ste dokázali Vy na to sa len tak ľahko nezabúda. Dúfame že v budúcnosti nám pripravíte takéto úžasné chvíle častejšie.

A-SKUPINA

POĽSKO-SLOVENSKO 3:6 (0:3,3:1,0:2)

Góly: 21. Baginski (Wrobel), 37. Pomykala (Mermer, Radwanski), 40. Piecuch (Slowakiewicz, Podlipni) - 7. Čársky (Caban, Huna), 8. Rusič (Petričko, Krúpa), 13. Huna (Socha), 38. Rusič (Petričko, Krúpa), 47. Huna (Devečka), 59. Devečka (Rusič, Petričko), vylúčení: 11:12, navyše: Ludwin (Poľ.) - Kmiť (SR) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:2, rozhodovali: Ludwik - Pospíšil, KendžI

Zostava SR: Kučera - Dostál, Fabián, Vrábel, Devečka, Kožár, Socha - Čacho, Kmiť, Drotár - Huna, Macoszek, Čársky - Blaško, Caban, Čontofalský - Rusič, Petričko, Krúpa

V nervóznom stretnutí charakterizovanom veľkým počtom vylúčení si Slováci už od úvodných minút vypracovali prevahu a po góloch Čárskeho a Rusiča v priebehu jednej minúty viedli 2:0. Do konca prvej tretiny zvýšil v 13. min na 3:0 Huna a o výsledku sa zdalo byť rozhodnuté. Hneď v úvode druhej tretiny však Poliaci znížili z hokejky Baginského a v 37. po strele Pomykalu bolo už len o gól. Ani minútu netrvalo slovenským akademikom, aby Rusič svojim druhým gólom zvýšil na 4:2. Päť sekúnd pred záverečnou sirénou druhej časti hry znížil opäť na rozdiel gólu Piecuch. V záverečnej tretine brankár Slovenska Kučera podobne ako v prvej časti hry zatiahol za svojich chrbtom roletu a Huna s Devečkom svojimi gólmi definitívne rozhodli o osude stretnutia.

JAPONSKO-KANADA 3:4 (1:1,0:0,2:3)

KÓREA-POĽSKO 1:5 (0:0,1:5,0:0)

JAPONSKO-SLOVENSKO 0:6 (0:2,0:2,0:2)

Góly: 4. a 55. Kmiť, 6. a 37. Huna, 23. Dostál, 46. Petričko, vylúčení: 12:12, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Morrison - Pospíšil, Jae-Hyoung, 2300 divákov

Zostava SR: Lipovský - Dostál, Fabián, Vrábel, Devečka, Kožár, Socha, Čontofalský - Kövér, Kmiť, Drotár - Čacho, Macoszek, Čársky - Blaško, Caban, Huna - Rusič, Petričko, Krúpa

V nervóznom stretnutí, ktoré charakterizovalo množstvo vylúčených na oboch stranách, začali Slováci začali už od úvodu potvrdzovať úlohu favorita, keď po úvodných šiestich minútach viedli po góloch Kmiťa a Hunu 2:0. Na začiatku druhej časti hry pridal Dostál tretí presný zásah a keďže Japonci z ojedinelých šancí nedokázali prekonať výborného Lipovského v bráne, mladí Slováci sa definitívne upokojili. V závere druhej tretiny zvyšoval Huna svojim druhým gólom už na 4:0 a o osude zápasu bolo definitívne rozhodnuté. V záverečnom dejstve skórovali ešte Košičania Kmiť a Petričko a zverenci trénera Ivana Frühwalda si po stredajšom víťazstve nad domácim Poľskom pripísali na svoje konto druhý triumf v turnaji.

KANADA-KÓREA 11:1 (2:1,6:0,3:0)

POĽSKO-JAPONSKO 2:2 (1:1,0:1,1:0)

SLOVENSKO-KANADA 3:8 (0:2,1:5,2:1)

Góly: 39. Blaško, 46. Dostál, 60. Huna - 13. a 27. Gallace, 19. a 45. Sands, 24. Andrea, 26. Loranger, 34. Spurr, 37. Barker. Vylúčení: 17:14, navyše Lipovský DKZ, Kmiť a Köver (všetci SR) na 10 min + DKZ, rozhodoval Depoint (USA), 2000 divákov

Mladí slovenskí hokejisti sa od začiatku prispôsobili tvrdej hre kanadského mužstva, čoho výsledkom bola dosť rozháraná hra. Po prvej tretine išli do šatne s dvojgólovým náskokom Kanaďania a v druhej časti hry sa zápas zmenil na strelecký koncert v prospech javorových listov. Slovenskí hokejisti často oplácali nie úplne čisté zákroky súperových hráčov, za čo ich americký rozhodca Depoint posielal schladiť sa na trestnú lavicu. Na konci druhej tretiny sa do výmeny názorov aj s rozhodcami zaplietli traja Slováci - brankár Lipovský i útočníci Kmiť a Köver, za čo si vyslúžili vyššie tresty a v poslednej tretine sa už na ľade neobjavili. Záverečná časť hry sa už prakticky iba dohrávala a slovenským hokejistom sa v nej podarilo už iba skorigovať stav na konečných 3:8.

KÓREA-JAPONSKO 3:3 (0:1,1:0,2:2)

KANADA-POĽSKO 6:3 (2:1,4:1,0:1)

SLOVENSKO-KÓREA 15:2 (5:0,6:1,4:1)

Góly: 13., 25. a 53. Köver, 16., 35. a 46. Huna, 7. a 29. Čársky, 3. Macoszek, 14. Socha, 34. Petričko, 39. Krupa, 40. Kmiť, 51. Čontofalský, 55. Rusič - 28. Eun-Su, 51. Young-Bae

vylúčení: 2:8, presilovky: 5:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Takahashi - Ebina, Syevruk, 1000 divákov

Zostava SR: Kučera - Fabián, Dostál, Vrábel, Devečka, Socha, Vojtek, Čontofalský, Krupa - Drotár, Köver, Čacho - Huna, Macoszek, Čársky - Blaško, Caban, Kožár - Rusič, Kmiť, Petričko

Od úvodného buly boli Slováci jasne lepším mužstvom, Kórejčania na dobrú kombinačnú hru slovenského mužstva nestačili. Už v prvej tretine získali obhajcovia striebra z poslednej univerziády v Tatrách päťgólový náskok. V druhej tretine pridali Slováci ďalších šesť gólov. Záverečná tretina sa prakticky už dohrávala a ochabla aj aktivita slovenského celku. Kórejčania to využili a počas vlastného oslabenia prekonali druhýkrát slovenského gólmana Kučeru.

USA-RUSKO 4:2 (0:0,2:1,2:1)

UKRAJINA-ČESKÁ REPUBLIKA 2:0 (1:0,1:0,0:0)

SEMIFINÁLE

KANADA-ČESKÁ REPUBLIKA 3:1 (1:0,2:0,1:0)

SLOVENSKO-UKRAJINA 5:4 pp (2:0,1:3,1:1,1:0)

Góly: 34. a 63. Čacho, 18. Köver, 19. Čársky, 57. Vrábeľ - 22. Jisejenko, 37. Gomerňuk, 38. Kulikov, 44. Polonickyj. Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 2500 divákov

Zostava SR: Lipovský - Fabian, Dostál, Devečka, Vrábeľ, Socha, Kožár - Drotár, Köver, Čacho - Huna, Macoszek, Čársky - Blaško, Petričko, Krupa - Kmiť

V úvodnej tretine bolo Slovensko lepším mužstvom. Ukrajinci, ktorí nastúpili s takmer kompletným klubovým mužstvom Sokol Kyjev, boli hrou slovenského kolektívu zaskočení. Snahu slovenských akademikov korunovali až v závere prvej dvadsaťminútovky dvoma gólmi Köver a Čársky. V druhej tretine sa hra vyrovnala. Ukrajinci zásluhou Jesejenka znížili na 1:2, ale Čacho dokázal ešte upraviť na 3:1. Potom sa však rozbilo plexisklo a II. tretinu dohrávali až po prestávke. Prerušenie hry vyviedlo Slovákov z miery a Ukrajinci troma gólmi otočili stretnutie. V 44. min sa dokonca obhajcovia zlata z poslednej univerziády dokonca prvýkrát vo vlastnom oslabení ujali vedenia 4:3. V záverečnej tretine sa hral rýchly a kombinačný hokej, ktorý sa divákom páčil. Slováci sa však v závere skonsolidovali a päť minút pred koncom Vrábel vyrovanal na 4:4. V predĺžení si obe družstvá dávali pozor najmä v obrane. V 63. min však Čacho peknou krížnou strelou zaznamenal svoj druhý gól v zápase a definitívne poslal slovenský kolektív do finále. Slováci tak odplatili Ukrajincom prehru z finále poslednej univerziády v Poprade - Tatrách.

Jozef Frühauf (tréner Slovenska): "Deň pred zápasom sme si pozreli video zo stretnutia Ukrajina - Rusko. To nám veľmi pomohlo. Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom sme boli kombinačne lepší. Začali sme veľmi dobre a dostali sa do vedenia 2:0. Favorizovanejší Ukrajinci sebavedome korčuľovali, ale mali slabinu v brankárovi. To sme sa snažili využiť. Z miery nás vyviedlo prasknuté plexisklo, kvôli ktorému bola prerušená hra. Tri góly sme dostali po strelách ukrajinských obrancov. V závere sme sa snažili hrať na predĺženie, čo sa nám podarilo. V nadstavenom čase nádhernou strelou rozhodol o našom postupe Čacho."

O 3. MIESTO

UKRAJINA-ČESKÁ REPUBLIKA 4:3 pp (1:2,0:1,2:0,1:0)

FINÁLE

SLOVENSKO-KANADA 4:2 (0:1,1:0,3:1)

Góly: 27. Petričko, 47. Rusič, 56. Krupa, 60. Čacho - 11. a 57. Guy

Finálový zápas bol naozajstným vyvrcholením celého turnaja. Kanaďania po víťazstve v skupine nastúpili sebavedome a v úvode zatlačili slovenský kolektív do defenzívy. V 11. minúte sa hokejisti javorového listu ujali v presilovke vedenia 1:0. Slováci sa však nezľakli. Od druhej dvadsaťminútovky prehustili stredné pásmo a začali byť technickejším a kombinačne lepším mužstvom. Po Petričkovom vyrovnávajúcom góle Kanaďania znervózneli a začali hrať hrubo. Tretia tretina sa už hrala plne v réžii slovenského mužstva, ktoré obhajovalo striebro z predchádzajúcej univerziády v Liptovskom Mikuláši. Po góloch Rusiča a Krupu viedli Slováci už 3:1. Štyri minúty pred koncom bol však vylúčený Socha a Kanaďan Guy presnou strelou znížil na rozdiel gólu. Javorové listy už nemali veľa času na vyrovnanie, navyše sa zbytočne nechávali vylučovať a v záverečnej minúte pri presilovke upravil Čacho na konečných 4:2. Slovensko tak získalo historicky prvú zlatú univerziádnu hokejovú medailu.

Jozef Frühauf (tréner Slovenska): "Bol to veľmi emocionálny zápas. Kanaďania začali sebavedome, ale po vyrovnaní na 1:1 znervózneli a začali hrať doslova hrubo. Vtedy sme už tušili, že víťazstvo je na dosah. Chalani podali výborný výkon a navzájom si pomáhali. Na univerziáde sa zišla super partia, ktorá vytvorila dobrý kolektív."

Štefan Fabián (obranca) : "Je to môj najväčší osobný úspech. Mám síce bronz zo svetového šampionátu do 18 rokov, ale túto medailu si cením viac, pretože to bola taká malá olympiáda. V Nowom Targu sa zišla kvalitná konkurencia. Zápas sme začali rozhárane, Kanaďania produkovali svoj typický hokej. Bolo to veľmi nervózne, ale víťazstvo sme si zaslúžili."

Chlapci, veľmi pekne ďakujeme, dokázali ste, že Slovensko má mnoho mladých talentov!

ZÁPAS HVIEZD

Zostavy:

VÝCHOD

1. šestka: Miroslav Šimonovič (HC ŠKP Poprad) - Juraj Kledrowetz (HC ŠKP Poprad), Ladislav Harabín (HC ŠKP Poprad) - Ján Plch (HKm Zvolen), Richard Šechný (HKm Zvolen), Jaroslav Török (HKm Zvolen)

2. šestka: Rastislav Rovnianek (HKm Zvolen) - Róbert Pukalovič (HKm Zvolen), Roman Gavalier (ŠKP Poprad) - Miroslav Ihnačák (HC Košice), Tomáš Surový (ŠKP Poprad), Slavomír Pavličko (ŠKP Poprad)

3. päťka: Miroslav Turan (ŠKP Poprad), Pavel Kowalczyk (HKm Zvolen) - Ľubomír Sabol (HC Košice), Arne Kroták (ŠKP Poprad), Peter Junas (ŠKP Poprad)

4. päťka: Marián Smerčiak (HK 32 L. Mikuláš), Marek Topoli (HC Košice) - Dušan Pohorelec (HKm Zvolen), Juraj Halaj (HK 32 L. Mikuláš), Andrej Rajčák (HKm Zvolen)

Náhradníci: Martin Klempa (HC Košice), Roman Tomas (ŠKP Poprad)

Tréneri: Ernest Bokroš, Milan Jančuška

ZÁPAD

1. šestka: Miroslav Lipovský (HK 36 Skalica) - Brian Casey (Slovan Bratislava), Daniel Babka (Slovan Bratislava) - Ľubomír Kolník (Slovan Bratislava), Peter Fabuš (Dukla Trenčín), Zdeno Cíger (Slovan Bratislava)

2. šestka: Miroslav Hála (Dukla Trenčín) - Radoslav Hecl (Slovan Bratislava), Juraj Ďurčo (Dukla Trenčín) - Martin Kuľha (Slovan Bratislava), Michal Hreus (Slovan Bratislava), Juraj Jurík (HK 36 Skalica)

3. päťka: Martin Hlavačka (Dukla Trenčín), Ján Tabaček (HKM Martin) - Martin Hujsa (HK 36 Skalica), Otto Haščák (Dukla Trenčín), Marcel Hanzal (Dukla Trenčín)

4. päťka: Martin Čakajík (Dukla Trenčín), Rudolf Jendek (Slovan Bratislava) - Martin Vozdecký (MHK Martin), Igor Rataj (Slovan Bratislava), Juraj Štefanka (Slovan Bratislava)

Náhradníci: Peter Oremus (HK 36 Skalica), Viliam Čacho (MHK Martin)

Tréneri: Ľubomír Pokovič, Július Šupler

Pred samotným zápasom už tradične prebehli súťaže v zručnosti:

V presnosti streľby jednoznačne dominoval hokejový veterán Róbert Pukalovič, ktorý trafil do terča (boli umiestnené v rohoch bránky) celkom 3x (zo 6 pokusov) a do finále postúpil spolu s Miroslavom Turanom , ten trafil 2x. Vo večernom finále bol Pukalovič ešte presvedčivejší, keď si víťazstvo zabezpečil štyrmi zásahmi do čierneho.

Róbert Pukalovič (víťaz súťaže presnosti streľby): "Som rád, že som vyhral. Od individuálnych súťaží som veľa neočakával. Ráno sa mi dobre strieľalo, a tak som cítil, že by to mohlo vyjsť. Priznám sa, že som viac čakal od divákov. Myslel som, že budú trochu búrlivejší."

Následne sa predstavili brankári. Každý brankár musel čeliť nájazdom šiestich protihráčov, pričom vo výbornom svetle sa ukázali obidvaja brankári Východu. Miroslava Šimonoviča prekonal iba Cíger a len jeden gól (z hokejky Ďurča) inkasoval aj Rastislav Rovnianek. Brankári Západu inkasovali po dva góly (úspešnými strelcami boli 2x Plch, Kroták, Rajčák). Vo finále nedal Rovnianek Šimonovičovi šancu na víťazstvo v tejto disciplíne a bol nepriestrelný zatiaľ čo popradský brankár kapituloval 3x...

Rastislav Rovnianek (víťaz súťaže samostatných nájazdov na brankárov): "Je to jedna zo súťaží, v ktorej rozhoduje tak trochu aj šťastie. Som rád, že som ju vyhral. Úplne inak sa však chytá v samotnom zápase. Zápas mal svoj prínos a som rád, že som tu bol."

Tento neúspech však Šimonovič zmazal v súťaži o najpresnejšie rozohrávajúceho brankára, keď v rozstrele porazil Hálu, pričom len týmto dvom sa podarilo trafiť minibránku postavenú na vzdialenejšej modrej.

V rýchlostných súťažiach boli lepší hokejisti Západu. Vo večernom finále sa stretli Štefanka a Tabaček. Hráč Martina sa stal najrýchlejšie korčuľujúcim hokejistom extraligy.

Ján Tabaček (víťaz súťaže rýchlosti na jedno kolo): "Do súťaže som sa prihlásil sám, bola to jediná disciplína, v ktorej som si trúfal. Ak by sa však predstavili Török a Plch, možno by som nevyhral. V lete sme ešte za trénera Nelibu trénovali výbušnosť a táto rýchlosť je výsledkom. V zápase som hlavne nasával atmosféru, je super hrať s hokejistami typu Cígera, či Haščáka."

Vo vedení puku sa takisto viac darilo Západu, slalomovú dráhu najlepšie zvládli Hecl a Hujsa...

- tu nájdete nejaké fotky (kliknite pre zväčšenie):

Zápas hviezd

A teraz k samotnému zápasu:

Zápas sa hral v svižnom tempe a priniesol aj mnohé krásne akcie okorenené možstvom gólov, takže sa divákom musel páčiť. V prvej polovici zápasu boli v bránkach Šimonovič a Hála, potom ich vystriedali Rovnianek a Lipovský. Lepšie začal Východ, keď už na začiatku druhej minúty otvoril skóre Surový po peknej kombinačnej akcii. O minútu síce Hujsa vyrovnal, ale to bolo na dlhé minúty zo strany Západu všetko. Po tom, čo Hecl hákoval prenikajúceho Halaja nariadil rozhodca Čaprnka trestné strieľanie, ktoré ostalo nevyužité... Od tohto okamihu hra Východu ožila a v rozpätí 5 minút upravili hráči Plch, Kroták, Harabín (po vynikajúcej spolupráci so Šechným) a Török na 5:1. Zo Západom to vyzeralo zle-nedobre avšak od 12. minúty začali jeho hráčI preberať iniciatívu. Najprv ešte Šimonovič dokázal pokryť tri obrovské šance na skórovanie, ale v 13. minúte kapituloval po strele Rataja spomedzi kruhov. Potom Hecl nastrelil tyčku a nakoniec Východ inkasoval ešte dvakrát, keď najprv Zlocha a potom Kolník (8 sekúnd pred koncom tretiny) prestrelili branára Východu pomedzi betóny... V druhej tretine sa viac darilo Západu, čo nakoniec aj rozhodlo. Gólmi Kuľhu zo skrumáže, Zlochu a Juríka otočil vývoj stretnutia. Po výmene brankárov sa trochu zaktivizoval pre zmenu Východ a dvoma gólmi Plcha sa mu podarilo vyrovnať (pri prvom si vychutnal a nádherne položil Lipovského a druhý nasledoval o 10 sekúnd). V tejto časti hry sa zaskvel výbornými zákrokmi Rovnianek, ktorý privádzal hráčov v tmavých dresoch do zúfalstva. Tretia tretina priniesla opäť veľa gólov a skóre sa menilo ako na hojdačke. Úvodný nápor Východu priniesol góly z hokejky Surového a Sabola, potom však Západ obrátil skóre vo svoj prospech troma rýchlo vstrelenými gólmi z hokejok Fabuša, Kuľhu a Rataja. Na druhej strane prišla rýchla odpoveď v podobe dvoch gólov Pohorelca. Západu sa podarilo vyrovnať zásluhou Hecla a gól Hlavačku definitívne rozhodol o ich víťazstve...

Milan Jančuška (tréner výberu Východu): "Diváci videli veľa gólov i kombinačných akcii a zrejme sa podobne ako hráči dobre bavili. Pre Poprad to bol hokejový sviatok, veď sa tu zišli kvalitní hráči. Stretnutie splnilo svoj účel, pretože padlo veľa gólov. S Ernestom Bokrošom sme sa dohodli, že kompetencie hlavného trénera, nakoľko som doma, budem mať ja."

Ľubomír Pokovič (tréner výberu Západu): "V Poprade bola dobrá atmosféra, už na raňajšie súťaže prišlo pomerne veľa divákov. Pre hráčov i trénerov to bola možnosť stretnúť sa, vzájomne sa zblížiť a vymeniť si skúsenosti. V zápase sme mali viac šancí a aj napriek katastrofickému úvodu sme dokázali zvíťaziť."

takto vyzerala vstupenka...

Východ - Západ 11:12 (5:4, 2:3, 4:5)

Góly: 2. Surový (Kroták, Török), 7. Plch, 8. Kroták (Pavličko), 11. Harabin (Šechný, Plch), 12. Török (Šechný, Kledrowetz), 34. Plch (Sabol), 34. Plch (Török, Šechný), 42. Surový (Pavličko, Pukalovič), 44. Sabol (Rajčák, Pohorelec), 50. Pohorelec (Rajčák), 50. Pohorelec (Rajčák, Gavalier) - 3. Hujsa (Haščák, Tabaček), 13. Rataj (Oremus, Vozdecký), 17. Zlocha (Hlavačka, Haščák), 20. Kolník (Fabuš, Cíger), 27. Kuľha (Hreus, Oremus), 28. Zlocha (Fabuš), 32. Jurík (Kuľha, Oremus), 44. Fabuš (Hlavačka), 48. Kuľha (Hlavačka, Hreus), 50. Rataj (J. Štefanka, Vozdecký), 52. Hecl (Hreus, Jurík), 59. Hlavačka (Fabuš, Zlocha)

Zmeny: 32. Rastislav Rovnianek (HKm Zvolen) za Šimonoviča - 32. Miroslav Lipovský (HK 36 Skalica) za Hálu, vylúčení, presilovky, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čaprnka - Mášik, Lauff, 5 500 divákov (vypredané)

Myslím si, že sme videli zaujímavý exhibičný zápas, ktorý priniesol dobrý hokej, veľa gólov, vynikajúce výkony brankárov a bol dôstojným sviatkom tohto kolektívneho športu. Východ síce nezvíťazil, ale aj tak vám chlapci ďakujeme!

P.S.: v priebehu tohto týždňa sa tu objavia aj nejaké fotky z tohto zápasu...